Oficjalny serwis miasta Jastrzębie-Zdrój

Konsultacje Jastrzębie-Zdrój

zaloguj rejestracja

Konsultacje w sprawie nadania nazwy skrzyżowaniu typu „rondo”zakończona

Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy skrzyżowaniu typu „rondo” w mieście Jastrzębie-Zdrój konsultowany był w dniach od 10-16 listopada 2015 roku. Poniżej prezentujemy protokół z przeprowadzonych konsultacji:

Rada Miasta, nadając nazwę wskazanemu skrzyżowaniu typu „rondo” bierze pod uwagę zasługi Władysława Chlebika – wieloletniego dyrektora KWK Moszczenica. Podjęcie rzeczowej uchwały wpisze się w obchody 50-lecia powstania KWK Moszczenica.

Chlebik Władysław (ur. 31 X 1922 Stonawa – zm. 6 XI 1991 Jastrzębie-Zdrój) pracował kolejno w kopalniach „Rozbark” i „Chwałowice”, wreszcie jako kierownik robót górniczych i naczelny inżynier w KWK „Rymer”. W grudniu 1962 r. został dyrektorem KWK „Jastrzębie-Moszczenica w budowie”. Ruch „Jastrzębie”, mimo wysokiej metanowości, musiał w szybkim tempie osiągnąć wysokie wyniki wydobywcze. Jednocześnie Chlebik musiał kontynuować budowę „Moszczenicy”, która miała znaczny poślizg inwestycyjny i również zmagała się z bardzo wysoką metanowością. Z obu zadań wywiązał się jednak na tyle zadowalająco, że władze resortowe wynagrodziły go stanowiskiem dyrektora nowo otwartej KWK „Moszczenica” (styczeń 1966 r.).

1 opinie pod tą konsultacją

zaloguj się aby dodać opinię

Opinie

avatar
Zdzisław Koń - około 4 lata temu

Witam!
Jestem członkiem Zarządu Osiedla Zdrój i jest mi niezmiernie przykro(podobnie jak i pozostałym członkom Zarządu), iż o takiej konsultacji dowiadujemy się z portali społecznościowych, a nie bezpośrednio od Urzędu Miasta. Jesteśmy przede wszystkim jako organ pomocniczy, opiniodawczy i konsultacyjny Urzędu Miasta. Prosimy na przyszłość, aby wysyłać bezpośrednio do nas wszelkie informacje o konsultacjach.
Natomiast sama osoba Pana Chlebika nie jest najlepszym pomysłem na nadanie jego imieniem nazwy ronda. Był dyrektorem, członkiem PZPR, reprezentował system, co do którego intencji nikt nie ma wątpliwości...
Równie dobrze nazwijmy te rondo imieniem Edwarda Gierka, przecież budował nam Japonię...
Może warto przypomnieć sobie o synach Mikołaja Witczaka i to im oddać należny hołd, nazywając imieniem braci Witczaków: Józefa i Mikołaja juniora.
Serdecznie pozdrawiam.
Zdzisław Koń

pokaż odpowiedzi (0)