Oficjalny serwis miasta Jastrzębie-Zdrój

Konsultacje Jastrzębie-Zdrój

zaloguj rejestracja

Podsumowanie wyników ankiety dotyczącej organizacji Dni Miasta zakończona

Szanowni Państwo,
Publikujemy wyniki ankiety dotyczącej organizacji przyszłorocznych Dni Miasta. Kwestionariusz dostępny był w wersji elektronicznej oraz papierowej. W sumie uzyskaliśmy 782 odpowiedzi, co jest wyraźnym sygnałem, że nie jest mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju obojętny wygląd imprez organizowanych w mieście.

W ankiecie chętniej brały udział kobiety – 55, 6 proc. Formularze częściej wypełniały osoby w wieku lat 20 i poniżej (43, 8 proc).
Ankietowani wskazali, że najlepszym miejscem do organizacji Dni Miasta jest stadion miejski. Za tą lokalizacją głosowało 77, 9 proc. ankietowanych. 22, 1 proc. mieszkańców twierdzi, że należy wykorzystać w tym celu inne miejsca w mieście.
60, 5 proc. jastrzębian opowiedziało się za dwudniową imprezą. Za jednodniowymi Dniami Jastrzębia głosowało 9 proc. ankietowanych, za dłuższym niż dwudniowe świętowaniem – 30, 5 proc.

Większość ankietowanych (51, 9 proc.) nie popiera wprowadzenia opłat za Dni Jastrzębia, nawet w przypadku, gdyby wiązało się to z możliwością sprowadzenia do miasta gwiazdy światowego formatu. 31, 2 proc. mieszkańców jest w stanie zapłacić za taki koncert 20 zł, 9 proc. – od 20 do 50 zł, a 7, 7 proc. – powyżej 50 zł.

Jastrzębianie zapytani o to, kto powinien zagrać na przyszłorocznych Dniach Miasta najczęściej wymieniali Kamila Bednarka, Donatana i Cleo, zespoły Lemon, Happysad, Coria, czy Enej. Ankietowani stawiają na pop (53, 7 proc.), rock (48, 1 proc.) i disco polo (33, 4 proc.) jako te gatunki, przy których najchętniej bawiliby się podczas przyszłorocznej imprezy.
Prócz koncertów jastrzębianie chętnie obejrzeliby pokazy pirotechniczne (55,6 proc.), laserowe (40,1 proc.), motocyklowe i rowerowe (37, 2 proc.). Nie zapomniano też o dzieciach. Wśród atrakcji dla najmłodszych ankietowani wymieniają karuzele, dmuchane zamki, wesołe miasteczko, gry i zabawy, konkursy, malowanie twarzy jako te, które cieszą się największym zainteresowaniem najmłodszych uczestników imprezy.

W formularzu pada również pytanie o zasadność dystrybucji wśród mieszkańców miasta materiałów promocyjnych. 83,5 proc. jastrzębian popiera tę praktykę, 16, 5 proc. jest temu przeciwnych.

- Chciałabym serdecznie podziękować Państwu za udział w konsultacjach społecznych dotyczących orgaznizacji przyszłorocznych Dni Miasta. Państwa sugestie będą dla nas pomocne przy tworzeniu programu imprezy, co do której już w chwili obecnej podjęto pierwsze działania. - mówi Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

0 opinie pod tą konsultacją

zaloguj się aby dodać opinię

Opinie