Oficjalny serwis miasta Jastrzębie-Zdrój

Konsultacje Jastrzębie-Zdrój

zaloguj rejestracja

Czy pijesz wodę z kranu?zakończona

Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji zapewnia wszystkich, że woda, która płynie w naszych kranach jest systematycznie kontrolowana, bezpieczna dla zdrowia i spełnia wszelkie standardy jakościowe. A jakie jest Wasze zdanie?

W ankiecie dotyczącej picia wody z kranu udział wzięło 230 osób.  Respondentom zadano cztery pytania.  Ankieta dostępna była w wersji papierowej i elektronicznej.

Wyniki ankiety wykazały, że ponad 63% mieszkańców ma zaufanie do wody dostarczanej przez Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Blisko połowa ankietowanych ( 48,9%) zadeklarowała, że pije ją bezpośrednio z kranu.
Wśród powodów, dla których mieszkańcy boją się pić wodę bezpośrednio z kranu najczęściej wskazywano: strach przed bakteriami i zanieczyszczeniami (39,2%), skorodowane rury (34%), oraz wpojone przekonania o tym, że „kranówka” nie nadaje się do picia (26,8). Na pytanie - „co przekonałoby Pana/Panią do picia wody z kranu?” ankietowani odpowiadali, że test wody płynącej z kranu w mieszkaniu (52,1%) oraz rzetelne informacje dostarczane przez JZWiK na temat jakości wody (37,5%).

Badanie było częścią akcji prowadzonej przez Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji wspólnie z Urzędem Miasta zachęcającej do picia „kranówki” i przekonania jastrzębian o jej wysokiej jakości.

Zobacz wyniki ankiety

0 opinie pod tą konsultacją

zaloguj się aby dodać opinię

Opinie