Oficjalny serwis miasta Jastrzębie-Zdrój

Konsultacje Jastrzębie-Zdrój

zaloguj rejestracja

Ankieta dotycząca zabudowy instalacji ogniw fotowoltaicznych dla obiektu Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego zakończona

                Miasto Jastrzębie-Zdrój, przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, wspófinansowanego ze środków Unii Europejskiej, na zabudowę instalacji ogniw fotowoltaicznych dla obiektu Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.

                W ramach realizacji Projektu, zostanie zabudowana instalacja fotowoltaiczna o mocy do 40 kW, na potrzeby Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Piastów 15. Instalacja ta, zapewni produkcję energii elektrycznej, wykorzystując w tym celu promieniowanie słoneczne.

Planuje się wykonanie następujących prac:

  • elementy generatora solarnego: paneli fotowoltaicznych, przewodów wysokonapięciowych DC, rozdzielnic DC, inwerterów, rozdzielnic AC wraz z przynależnymi konstrukcjami montażowymi,
  • instalację elektryczną umożliwiającą wprowadzenie energii elektrycznej do instalacji/sieci obiektu (ON-GRID),
  • niezbędną rozbudowę i przebudowę instalacji odgromowych, uziemiających i przeciwprzepięciowych.

 

Wyniki przeprowadzonych ankiet

1 opinie pod tą konsultacją

zaloguj się aby dodać opinię

Opinie

avatar
Anna Słotwińska - prawie 3 lata temu

Każda inicjatywa mająca na celu oszczędność energii produkowanej w tradycyjny sposób przyczynia się do ochrony środowiska. W dłuższej perspektywie projekt ogniw fotowoltaicznych przyczyni się do oszczędności finansowych.

pokaż odpowiedzi (0)