Oficjalny serwis miasta Jastrzębie-Zdrój

Konsultacje Jastrzębie-Zdrój

zaloguj rejestracja

Wybierz inwestycję ogólnomiejską!zakończona

WYBIERZ INWESTYCJĘ OGÓLNOMIEJSKĄ - PODSUMOWANIE ANKIETY

Ankietę wypełniły 862 osoby.

Na pytanie: "która z poniższych inwestycji ogólnomiejskich powinna zostać zrealizowana w 2017 roku?" ankietowani odpowiedzieli w następujący sposób:

  • 48,8% - system rowerów miejskich
  • 39,2% – ładowarki indukcyjne
  • 12% wymiana wiat przystankowych

6 opinie pod tą konsultacją

zaloguj się aby dodać opinię

Opinie

avatar
Katarzyna Banasz - ponad 3 lata temu

Wszystkie trzy inwestycje ogólnomiejskie są bardzo ciekawe i ważne, bardzo trudny wybór lecz stawiałabym na " Indukcyjne (solarne) ładowarki do smartfonów przy przystankach autobusowych " i to nie dlatego że zaliczam się do młodzieży bo nie zaliczam się w żaden sposób lecz to może być milowy krok aby zatrzymać młodzież w naszym mieście. Wszelkie zniżki, atrakcje są nastawione na emerytów co nie przeczę jest to miasto starszych ludzi ale miasto nigdy się nie będzie rozwijało jeżeli zabraknie młodych i nowoczesnych pomysłów, ludzi którzy chcą coś stworzyć, zdobyć a to tylko mogą młodzi ludzie. Nie ma szkół wyższych, brak prawdziwego kina, atrakcji dla młodych, zniżek oraz pomocy dla nich zwłaszcza mieszkaniowych nie mówiąc już o atrakcjach imprezowych. Nikt z młodzieży nie utożsamia się z naszym miastem bo nie ma pracy nie ma mieszkania a nasze miasto to sypialnia.

pokaż odpowiedzi (0)
avatar
grzegorz drozdowski - ponad 3 lata temu

System rowerów miejskich. Świetna sprawa ! Mamy dobre ścieżki rowerowe, nowe powstaną niebawem - bardzo dobry pomysł

pokaż odpowiedzi (0)
avatar
Maciej Oślizło - ponad 3 lata temu

System rowerów miejskich: Miasto bez rynku. Brak obszarów dla których miałoby sens wypożyczanie roweru miejskiego, Ci którzy uprawiają sporty rowerowe mają już swój sprzęt i wykorzystują ścieżki rowerowe. Koszty takiego systemu wzrosną ponieważ nie wyobrażam sobie wypożyczalni rowerów bez monitoringu w tym mieście.

Solarne ładowarki na przystankach: Niskie koszta samego systemu, 200,000 zł pozwoli na stworzenie około 35-40 stanowisk ładowarek USB (gdy ktoś z wiedzą będzie przeglądał oferty przetargowe). Typowy gadżet mało przydatny aczkolwiek po takim zabiegu urzędnicy zaczną dużo przychylniej patrzeć na Odnawialne Źródła Energii i może coś się ruszy w tym kierunku.

Wymiana wiat przystankowych: 200,000 złotych, wymiana ilu wiat przystankowych ?. Za tą kwotę przy przetargach w Urzędzie Miasta to ile będzie wiat przystankowych 2-3 ?. Pomysł najlepszy w ankiecie aczkolwiek nie do zrealizowania za tą kwotę.

Pozdrawiam

pokaż odpowiedzi (0)
avatar
Michał Kowalski - ponad 3 lata temu

Do Maciej Oślizło. To znaczy, że jak miasto nie ma rynku to ludzie nie jeżdżą gdzie indziej na rowerze? Dziwne rozumowanie. Piszesz, że Ci którzy uprawiają sporty to mają swój sprzęt. Oczywiście, że mają. Ale rowery miejskie nie są dla osób uprawiających sporty, tylko dla tych którzy chcą się przemieszczać. "Brak obszarów dla których miałoby sens wypożyczanie roweru miejskiego"? - w innych miastach ludzie wypożyczają rowery choćby żeby dojechać do pracy czy sklepu. System rowerów miejskich jest najlepszy rozwiązaniem za te 200 000 zł. Mamy ścieżki w centrum miasta więc będzie pasować, a i z czasem ich pewnie przybędzie skoro będą rowery miejskie.
Ładowarki na przystankach. Fajny gadżet, ale szkoda trochę pieniędzy.
Nowe wiaty - nie. Mamy jeszcze całkiem fajne.

pokaż odpowiedzi (1)
avatar
Klaudia Wrożyna - ponad 3 lata temu

Zespół Szkół Nr 3 potrzebuje boiska przy szkole

pokaż odpowiedzi (0)
avatar
Kamil Ryncarz - ponad 3 lata temu

Jestem za rowerami miejskimi

pokaż odpowiedzi (0)